Gra anioła z Tabu w Labiryncie

Skończyłam czytać trzy książki – Grę Anioła Carlosa Ruiza Zafóna, Tabu Kingi Dunin i Labirynt Kate Mosse. Gra anioła była już trochę mniej zachwycająca niż Cień wiatru. Podobna konwencja, podobni bohaterowie, miłość, zazdrość i poszukiwanie.

Lepsze okazało się Tabu Kingi Dunin. Książka o kilku tematach tabu – fascynacji miłosno – seksualnej między bliskimi kuzynami (matki są siostrami), religijności osoby wychowującej się w nie bardzo praktykującej rodzinie i kwestii stosunków między rodzicami a dziećmi (kłamanie itp.) . Kiedyś jak ktoś mi proponował przeczytanie książek autorstwa Kingi Dunin, to od razu się najeżałam ze względu na reputację autorki – dosyć radykalnej feministki. Jednak okazało się, że nie taki diabeł straszny, jak go malują. Książka jest naprawdę dobra i jak dla mnie powinno się wpisać ją na jakąś dodatkową listę lekturową.

Książka o dwóch kobietach z różnych epok powiązanych ze sobą przez przypadek. Jedna żyjąca w średniowieczu zostaje wybrana przez swojego ojca na strażniczkę Księgi słów, jednej z trzech ksiąg pozwalających dotrzeć do świętego Graala. Druga próbuje rozwiązać zagadkę dwóch szkieletów, które odnalazła przez przypadek w jaskini podczas prac archeologicznych. Obie są ścigane, a ludzie im bliscy doznają różnych nieszczęść. Książka dla fanów cyklu Petera Berlinga o dzieciach Graala i Imienia Róży Umberto Eco.

Trochę czasu zajęło mi przeczytanie tych trzech książek, więc z następnymi postaram się przyśpieszyć, chociaż Rewolucja u bram. Pisma Lenina z roku 1917 mają prawie 630 stron.

Wasz Lis Książkowy

Published in: on 13 lutego 2010 at 15:50  3 Komentarze  

The URI to TrackBack this entry is: https://lisksiazkowy.wordpress.com/2010/02/13/gra-aniola-z-tabu-w-labiryncie/trackback/

RSS feed for comments on this post.

3 KomentarzeDodaj komentarz

 1. w sprawie KBA – Lisku poszperaj w googlach na temat KBA, może znajdziesz to co Cię interesuje, bo nie bardzo wiem o co chodzi? W czym problem 😉 na początek kilka zasad, które może rozjaśnią Ci troszkę 🙂
  Zasady:
  1. Podziękować osobie, która Cię nominowała.
  2. Skopiować logo Kreativ Blogger Award i umieścić na blogu.
  3. Zamieścić również link do osoby, która Cię nominowała.
  4. Napisać o sobie 7 rzeczy, które mogą kogoś zainteresować.
  5. Wybrać 7 blogów do nagrody.
  6. Umieścić linki do nominowanych blogów.
  7. Na każdym z nich umieścić komentarz, tak aby wiedzieli, że zostali wybrani.

  • Miałabym problem z punktami 5 i 6 czyli ze znalezieniem 7 blogów i zamieszczeniem ich linków.

 2. Lisku …pisałam do Ciebie -nas tyyyyluuu:)


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: