Katastrofa

Dzisiejszy klimat nie służy pisaniu o książkach. W katastrofie prezydenckiego Tupolewa prawdopodobnie zginęli wszyscy pasażerowie łącznie z prezydentem Kaczyńskim i jego żoną.

Już wiadomo, że wszyscy pasażerowie Tu-154 nie żyją.

Dla pokolenia moich rodziców milowymi wydarzeniami była tragedia górników w kopalni „Wujek”, powstanie Solidarności i strajki w Gdańsku i Radomiu, wprowadzenie stanu wojennego, upadek komunizmu i pierwsze wolne wybory. Dla mnie, już jako osoby mającej lat co najmniej 16 lat, a później osoby dorosłej według Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, milowymi wydarzeniami stały się ataki na WTC 11 września 2001 r., atak terrorystyczny w czasie spektaklu „Nord – Ost” w październiku 2002 r., wejście Polski do Unii Europejskiej 1 maja 2004 r. , atak terrorystyczny na szkole w Biesłanie 1 września 2004 r., śmierć papieża Jana Pawła II 2 kwietnia 2005 r. i teraz ta tragedia. Zachowajmy pamięć o ofiarach – obojętnie, co myśleliśmy o nich wcześniej.  Poglądy polityczne odsuńmy na bok. Zginęli ludzie i należy im się pamięć.

Wasz Lis Książkowy

Published in: on 10 kwietnia 2010 at 09:01  3 Komentarze  
Tags:

The URI to TrackBack this entry is: https://lisksiazkowy.wordpress.com/2010/04/10/katastrofa/trackback/

RSS feed for comments on this post.

3 KomentarzeDodaj komentarz

  1. [*]

  2. [*]…

  3. Tego nie da się ubrać w słowa. Jak czytam po raz drugi to, co napisałam rano, wydaje mi się to takie mdłe i suche… Ale trudno. Nie o to w końcu chodzi aby powalać słowem… Tylko uczuciem. A ja, osobiście, bardzo cierpię, nie płakałam tak od czasu WTC, kiedy straciłam koleżankę. Nie sądziłam jednak, że dożyję takiego dnia jak 10 kwietnia 2010. Nigdy, w najgorszych snach. Pokój zmarłym i ukojenie w bólu dla ich bliskich. Nigdy nie zapomnę! 😦

    [*] [*] [*]…


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: