Ceremonia pogrzebowa

Według doniesień prasowo – medialnych para prezydencka, Lech i Maria Kaczyńscy, zostaną pochowani na Wawelu w krypcie, gdzie spoczywa marszałek Józef Piłsudski. Ceremonia pogrzebowa jest przewidziana na godz. 14 w niedzielę, 18 kwietnia. Będę łączyć się duchowo z tymi, którzy wezmą udział w tej uroczystości i nie tylko, gdyż ze względu na wcześniejsze i niedające się odwołać plany do Krakowa dotrę dopiero późnym popołudniem.

Do końca życia nie zapomnę, co robiłam w momencie, gdy padła wiadomość, że prezydencki samolot spadł i zapalił się. Tuż przed 9 rano włączyłam radio TOK FM, żeby posłuchać wiadomości i programu Ranni politycy zaraz po nich. Po około 15-20 minut program został przerwany i prowadzący podał informację, że Agencja Reutersa podała, że samolot z Lechem Kaczyńskim i delegacją polską na pokładzie runął na ziemię i się zapalił. Później w czasie dalszej części programu rozmowa nie kleiła i  wypowiedzi poszczególnych gości były przerywane informacjach dochodzącymi z Rosji.

Cały świat usłyszał o Katyniu.

Wasz Lis Książkowy

Published in: on 13 kwietnia 2010 at 17:59  4 Komentarze  
Tags: , ,

The URI to TrackBack this entry is: https://lisksiazkowy.wordpress.com/2010/04/13/ceremonia-pogrzebowa/trackback/

RSS feed for comments on this post.

4 KomentarzeDodaj komentarz

  1. Usłyszeć a zrozumieć…

    pozdrawiam

    • Na Goodreads.com jeden z członków grupy Poland stwierdził, że nie ma wpływu na to, co obcokrajowcy myślą na temat Polski, jej historii i kultury. Próbowałam mu wytłumaczyć, że każdy najmniejszy nawet krok może zmienić myślenie i że nie tylko wielkie kroki się liczą. Przykładem mogą być spotkania młodzieży z Izraela odbywającej podróż do Polski m. in. do Oświęcimia z młodzieżą polską. Te spotkania podkopały stereotypy młodych Izraelczyków na temat Polaków. Każde indywidualne spotkanie może coś zmienić.

  2. Zapewne… Tylko kto zrozumie Nas samych? Góra za tydzień świat znów będzie lżył nad nami… Przykre.

    pozdrawiam serdecznie 🙂

    • Nigdy nie zrozumiemy samych siebie. Myślę, że z tydzień po pogrzebie pary prezydenckiej opadną już medialne emocje, które zostaną jeszcze podniesione w czasie święta 3 maja, wyborów prezydenckich w czerwcu, święta Wojska Polskiego, Wszystkich Świętych i Święta Niepodległości.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: