Czarna bandera głosu bogów śpiewająca szanty

Wiem, wiem. Tytuł brzmi dziwacznie. Przeczytałam już trzy książki ze stosika oraz gdzieś po drodze poszłam na parę filmów.

  1. W ogóle i w szczególe Anne Fadiman – książka o rodzaju eseju zwanym poufałym. Fadiman opisuje swoje własne przeżycia – kolekcjonowanie owadów, „uzależnienie” od kawy i lodów, ale także sprawy ogóle np. stosunek do amerykańskiej flagi przed i po 11 września. Książka nie owiewa bryzą super świeżości, ale styl pisania zachęca do wyszukania informacji na temat osób wymienionych w tekstach.
  2. Czarna bandera Jacka Komudy – krwawe historie o piratach, rejsach i nabrzeżnych dziewkach, skarbach i zatopionych wrakach.
  3. Głos Bogów Trudi Canavan – trzeci tom Ery Pięciorga. Książka średnia, ale poziom dokładnie określę dopiero po przeczytaniu pozostałych tomów. Autorka zasłynęła Trylogią Czarnego Maga, która była bardzo dobra.

Teraz z trochę innej beczki. Cały weekend będę mieć kulturalny. Jutro rozpoczyna się XXX Jubileuszowy Międzynarodowy Festiwal Piosenki Żeglarskiej Shanties 2011. W tym roku idę na koncerty szanty współczesnej i szanty klasycznej. W sobotę uzupełnię braki z 50 Krakowskiego Festiwalu Filmowego i na seansie z hejnałem w Kinie Pod Baranami zobaczę 2 Rembrandty w ogrodzie – starcie człowieka z zachodniej Europy z polską rzeczywistością, i Millhaven – krótkometrażową animację opartą na piosence Nicka Cave’a The curse of Millhaven.Marzec też jawi się kulturalnie pod znakiem kolejnej transmisji przedstawienia z National Theatre – tym razem Frankenstein w reżyserii Danny’ego Boyle’a.

Wasz Lis Książkowy

Published in: on 23 lutego 2011 at 18:10  Dodaj komentarz  

The URI to TrackBack this entry is: https://lisksiazkowy.wordpress.com/2011/02/23/czarna-bandera-glosu-bogow-spiewajaca-szanty/trackback/

RSS feed for comments on this post.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: