Mój czarny stosik

Dzisiaj pożyczyłam cztery książki z serii SULINA wydawnictwa Czarne. Zachęciła mnie do tego książka Sonnenschein Dašy Drndić.

Pierwsza książka to Śmierć w bunkrze Martina Pollacka, który opowiada o swoim ojcu – Gerhardzie Baście, członku gestapo i zbrodniarzu wojennym.

Poniżej są dwie książki Karla – Markusa Gaussa. Europejski Alfabet to książka o ideach, ideologiach i słowach dotyczących Europy. Umierający Europejczycy to historie nieznanych/mało znanych mniejszościach żyjących w Europie.

Ostatnia książka w stosiku to historia Filipa Halsmana, który ze swoim ojcem wybrali się na wycieczkę w Alpy. Jednak nie przypuszczał, że wycieczka skończy się tragiczną śmiercią ojca. Śmierć następuje w dziwnych okolicznościach, a syn zostaje oskarżony o morderstwo.

W niedzielę w ramach seansu z hejnałem obejrzałam rumuński film Peryferie – o kobiecie, która dostaje 24 – godzinną przepustkę z więzienia na pogrzeb matki. Jednak planuje ucieczkę z kraju. W poniedziałek przyszedł czas na słowacki dramat z Robertem Więckiewiczem Spokój w duszy. Mężczyzna, który wyszedł z więzienia, nie może oswoić się z życiem na wolności.

Wasz Lis Książkowy


Published in: on 29 marca 2011 at 13:47  Dodaj komentarz  

The URI to TrackBack this entry is: https://lisksiazkowy.wordpress.com/2011/03/29/moj-czarny-stosik/trackback/

RSS feed for comments on this post.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: