Bye Bye Off Camera – kolej na kryminały

W niedzielę, 17 kwietnia 2011 r. – czyli jakiś czas  temu, zakończył się festiwal Off Plus Camera. Cóż program przyzwoity, ale było trochę niedoróbek pod innymi względami. Zeszycik z programem był dla mnie średnio przygotowany i mniej niż średnio przejrzysty. Był zbyt sztywny i tekst w nim był napisany za małą czcionką. I mówi to osoba to osoba, która nie ma poważnych problemów ze wzrokiem.

A teraz coś z zupełnie innej beczki.

Przeczytałam już wszystkie trzy książki Kathy Reichs przesłane przez  Amy :

– Monday mourning, gdzie dr Tempe Brennan musi sobie poradzić z detektywem Lucem Claudelem, który poddaje w wątpliwości większość jej decyzje. A inny detektyw zachowuje się tajemniczo unikając pani antropolog. Jeszcze życie samej pani doktor jest zagrożone, bo kolejne kobiety znikają, by już nie wrócić.

Bones to ashes – daleka przeszłość powraca do Temperance Brennan pod postacią tajemniczego szkieletu z dziwnymi zmianami. Być może jest to Évangéline, przyjaciółka Tempe z dzieciństwa, która zniknęła. Pani antropolog próbuje rozwiązać tę sprawę, by zamknąć pewien okres z przeszłości. Natomiast detektyw Andrew Ryan, partner Tempe, pracuje nad sprawą serii śmierci i zaginięć młodych kobiet – trzy dziewczyny nie żyją, a cztery zaginęły.

Bare Bones – dr Brennan próbuje połączyć szkielet noworodka, którego nastoletnia matka zaginęła, z dwoma ciałami spalonymi w katastrofie niewielkiego samolotu i kości z oddalonej farmy w Północnej Karolinie. Jakby same kości nie wystarczyły, ktoś śledzi Tempe i jej córkę Katy, która ukrywa tożsamość swojego chłopaka przed matką.

Wasz Lis Książkowy

Published in: on 22 kwietnia 2011 at 06:44  Dodaj komentarz  

The URI to TrackBack this entry is: https://lisksiazkowy.wordpress.com/2011/04/22/bye-bye-off-camera-kolej-na-kryminaly/trackback/

RSS feed for comments on this post.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: