Święta, święta i po świętach

Minęły już Święta Wielkanocne. Skończyłam czytać Count to ten autorstwa Karen Rose. To kolejny kryminał – jestem wielką fanką kryminałów . Główna bohaterka, detektyw Mia Mitchell, musi połączyć siły z pułkownikiem Reedem Sollidayem ze Straży Pożarnej w śledztwie w sprawie dziwnych morderstw połączonych z pożarami domów. Z każdym pożarem morderca zbliża się do osób bliskich obojgu – próbuje zabić przyrodnią siostrę Mitchell i córkę Reeda podpalając jego dom. Książka pokazuje, że USA nie są takim rajem jak wielu ludzi spoza Ameryki je widzi – tutaj widać mocno kulejący system adopcji, rodzin zastępczych oraz pracowników socjalnych zajmujących się takimi sprawami.

Drugim przeczytanym kryminałem jest The Scarpetta factor – kolejne perypetie dr Kay Scarpetty. Dr Scarpetta zajmuje się sprawą zamordowanej biegaczki z Central Parku i zniknięcia Hannah Starr. W miarę zdobywania informacji pojawiają się powiązania między Starr a Lucy, siostrzenicą Scarpetty, i jej dziewczyną. Pete Martino, policjant/agent współpracujący często z Kay, też się pojawia w związku ze sprawą Starr.

Dorwałam w bibliotece książkę z zupełnie innej beczki – Król Bezmiarów Feliksa W. Kresa o piratach. Demony, piękne kobiety, statki, tajemnicze wyspy, rywalizacja o skarb i inne tego typu rzeczy. Czytanie prawie 650 stron idzie sprawnie. Jak skończę Dziennik pisany nocą Herlinga – Grudzińskiego, to zabiorę się do kolejnej pozycji Kresa.

Wasz Lis Książkowy

Published in: on 3 Maj 2011 at 06:57  2 Komentarze  

The URI to TrackBack this entry is: https://lisksiazkowy.wordpress.com/2011/05/03/swieta-swieta-i-po-swietach/trackback/

RSS feed for comments on this post.

2 KomentarzeDodaj komentarz

  1. Jak Ci się podoba „Dziennik pisany nocą”?
    Jest pisany podobnym językiem jak „Inny świat” ?
    Pozdrawiam 🙂

    • Czytanie idzie sprawnie, ale inaczej niż w przypadku Innego świay. Książka jest lżejsza.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: